Akcesoria kuchenne

Produkty 4

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 4

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Tekstylne akcesoria kuchenne mają zastosowania przede wszystkim praktyczne, ale wiele z nich posiada również wartości dekoracyjne. Wykonane z różnego rodzaju tkanin ułatwiają pracę w kuchni, mogąc być jednocześnie jej ozdobą, kiedy wiszą w niej nieużywane. Do najpopularniejszych akcesoriów tego rodzaju należą przede wszystkim fartuchy, rękawice, łapki oraz torby.

Fartuchy kuchenne

To jeden z najbardziej charakterystycznych elementów strojów kucharzy, równie przydatny w domowych zastosowaniach. Zakładane na odzież zabezpieczają ją przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami ubrań, które mogą się zdarzyć podczas przygotowywania posiłków. Wykonane z wytrzymałych i łatwo czyszczących się materiałów pozwalają na gotowanie bez martwienia się o plamy.

Rękawice kuchenne

Stanowią nieocenioną pomoc podczas przenoszenia gorących naczyń. Są szczególnie przydatne podczas pieczenia potraw. Uszyte z odpowiednio grubych tkanin pozwalają na wyciąganie ich z piekarnika bez ryzyka poparzenia. Stanowią niezbędne wyposażenie każdej kuchni, zapewniając bezpieczeństwo podczas gotowania.

Łapki kuchenne

Spełniają dokładnie takie samo zadanie jak rękawice kuchenne i chronią dłonie przed poparzeniami. Jednak wyglądają zupełnie inaczej, mają bowiem kształt kwadratowego kawałka tkaniny, przez który łapie się i podnosi gorące naczynia. Z tego powodu używane są głównie do chwytania mniejszych i lżejszych garnków.

Torby kuchenne

To materiałowe torby na codzienne zakupy spożywcze. Dzięki wykonaniu z tekstyliów są zdecydowanie bardziej wytrzymałe od foliowych odpowiedników. Przez to służą do wielorazowego użytku i bez problemu można w nich przenosić nawet ciężkie zakupy. Ważnych czynnikiem, który przekłada się na ich rosnącą popularność, jest troska o ekologię, ponieważ tego typu torby nie zaśmiecają środowiska naturalnego.

Polecamy również nasze firany: gotowe, żakardowe, nowoczesne, gładkie, żakardowe, kuchenne, zazdrostki.