Dlaczego warto mieć firany w oknach?

Dlaczego warto mieć firany w oknach?

Zastanawiasz się, ile możesz zyskać, wieszając w oknach modne firany? Chcesz wiedzieć, gdzie warto je kupować i na jakie parametry należy zwrócić uwagę? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika. Jesteśmy przekonani, że dzięki poniższym poradom ekspertów stworzysz funkcjonalną i nowoczesną oprawę okna. 

Korzyści z posiadania firan

Mimo zmieniających się trendów wnętrzarskich firany od lat należą do najczęściej stosowanych ozdób okiennych. Ich niesłabnąca popularność wynika z funkcji, jakie pełnią oraz zalet, którymi się charakteryzują. Należą do nich:

  • poprawianie estetyki wnętrza – pamiętaj, że to właśnie dodatki wpływają na ogólny wygląd pokoju, a poprzez umiejętnie dobrane tkaniny możesz niskim kosztem stworzyć bardzo efektowną aranżację, 
  • stwarzanie przytulnej, domowej atmosfery – puste okno kojarzy się z biurem lub urzędem, a dzięki firankom zyskuje swojski, przyjazny wygląd, 
  • ochrona przed wścibskimi spojrzeniami, światłem latarni ulicznych oraz nadmiarem promieni słonecznych,
  • duże możliwości personalizacji, zwłaszcza w przypadku firan na wymiar,
  • łatwość pielęgnacji – do odświeżenia tkaniny w zupełności wystarczy Ci zwykła pralka i detergent; ma to szczególne znaczenie, jeśli jesteś alergikiem i Twoim priorytetem jest ochrona przed kurzem i pyłkami.

To jednak dopiero początek korzyści, jakie możesz odnieść dzięki modnym firanom. Równie istotny jest fakt, że występują one w wielu odmianach, co sprawia, że są niezwykle uniwersalne. Dzięki temu tak samo dobrze prezentują się w starym wiejskim dworku, jak i w nowoczesnym apartamentowcu. 

Jaki rodzaj firanek warto wybrać?

Na rynku dostępnych jest sporo wariantów, dlatego przed zakupem należy przemyśleć kilka istotnych kwestii. Do najważniejszych z nich zalicza się:

  • typ firanek – pamiętaj, że możesz wybrać modele gotowe lub szyte na wymiar; w tym drugim przypadku koszt będzie nieco wyższy, ale efekt spektakularny,
  • kolor i rodzaj materiału – nowoczesne firany powstają z tkanin o różnej gramaturze, co sprawia, że są bardziej lub mniej sztywne oraz przejrzyste,
  • design – wygląd okna powinien korespondować z resztą wystroju.

Co ważne, jeśli w pomieszczeniu jest wiele mocnych akcentów stylistycznych, najlepiej sprawdzą się firany gładkie, które będą stanowić eleganckie wykończenie aranżacji. Jeżeli natomiast pokój ma neutralny design, właściwszym rozwiązaniem będą modne, efektowne tkaniny w wyraźne wzory.

Jak wiesz, sklepów z firanami i wyposażeniem wnętrz jest całkiem sporo. Weź jednak pod uwagę, że punkty stacjonarne mają znacznie wyższe koszty funkcjonowania, a co za tym idzie – również ceny. Zastanów się więc nad zakupami online. Gdzie możesz je zrobić?

Zamów firany na Romanetka.pl

Najkorzystniejszym dla Ciebie rozwiązaniem jest zakup firan w naszym sklepie internetowym. Oferujemy ich szeroki wybór i sprzedajemy je w atrakcyjnych cenach. Składając zamówienie, poczynisz spore oszczędności, a przy tym zyskasz dostęp do modnych i nowoczesnych wzorów firan, dzięki którym łatwo stworzysz efektowną oprawę okien. W katalogu znajdziesz zarówno warianty gotowe, jak i na wymiar. Dlatego nie czekaj i już dziś sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!