Dodatki do firan

Produkty 15

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 15

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo setki wzorów firan pojedynczych oraz zestawów, a także gotowe komplety i uszyte na wymiar firanki. Wychodzimy także naprzeciw klientom, którzy sami szyją i tworzą własne kompozycje, dlatego na naszej stronie internetowej znajdą Państwo ozdoby do firan,  akcesoria i dodatki.

Do prostych firanek, które mają być jednolicie udrapowane będą niezbędne taśmy marszczące i haki czy ślizgi na sznurku. Dzięki akcesoriom do firan mogą Państwo prostą, gładką firanę pomarszczyć w odpowiednich proporcjach np. 1:2. Szerokość między ślizgami pozwala na upięcie firany tak aby drapowania miały pożądany rozstaw. Haki i taśmy pozwolą uzyskać efekt delikatnego marszczenia.

Ozdoby, dodatki, akcesoria do firan

Do dużych, gładkich i firan lub zasłon, które mają wisieć na karniszach o dużej średnicy przydadzą się przelotki, czyli kółka mocowane w materiale firany, tak, aby ją wzmocnić i nadać odpowiedni kształt. Przelotki można umieścić w dowolnych odstępach, które niekoniecznie muszą być symetryczne. Wszystko zależy od wyobraźni i pożądanego efektu końcowego. Takie dodatki do firan  pozwalają na uzyskanie zaskakującego rezultatu.

Metalowe akcesoria do firan  takie jak obciążniki pozwalają na to, aby firanka nie gniotła się i nie odkształcała. Dzięki obciążeniu materiał utrzymuje się na swoim miejscu.

W naszym asortymencie oprócz dodatków i akcesoriów do firan znajdą Państwo także karnisze do zazdrostek. Karnisz taki przymocowuje się do ramy okiennej na wysokości jednej trzeciej lub połowy okna. Choć i tu ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Dobrze wyglądają zestawy dwóch zadrostek na oknach, gdzie jedna firanka wisi u góry okna i zasłania jego górną połowę, a druga wisi w połowie szyby i zasłania dolną część okna. Taki zestaw pozwala na zastapienie zwykłej firanki zazdrostkami. Można tu łączyć identyczne firanki lub tworzyć zestawy dwóch różnych rodzajów zazdrostek i uzyskać ciekawe efekty.

ARTYKUŁY PRZYDATNE PRZY SAMODZIELNYM WYKONYWANIU FIRAN ORAZ ZASŁON

Jeśli zdecydują się Państwo na samodzielne wykończenie firan lub zasłon, warto zapoznać się z tą kategorią. Przydatne bowiem okażą się, np. przelotki do firan oraz zasłon, dzięki którym będą mogli Państwo założyć tkaninę na karnisz. Taka opcja pozwala na zdecydowanie o tym, jak wysoko tkanina ma wystawać ponad karnisz, co pozwala ukryć fragmenty ścian i jednocześnie optycznie podnosi pomieszczenie.

Równie przydatny jest obciążnik do firan, który warto zaczepić na tkaninie szczególnie wtedy, gdy chcemy, aby wyschła na karniszu. Obciążniki do firan zapobiegają również unoszeniu się tkaniny przy otwartym balkonie. W naszej ofercie znajdą Państwo też obciążniki do zasłon, które zawsze warto mieć w swojej szufladzie. Produkty te różnią się między sobą przede wszystkim wagą. Te przeznaczone do firan są lżejsze.

KARNISZE DO WSZYSTKICH TYPÓW FIRAN

W naszej ofercie znajdą Państwo tradycyjne karnisze, karnisze szynowe, a także karnisz do zazdrostek, który świetnie sprawdzi się w każdej kuchni oraz łazience. Oferujemy produkty o stałej długości lub rozsuwane, które można dopasować do szerokości swojego okna. Zazdrostki to delikatne, niewielkich rozmiarów firany, które nie wymagają masywnych karniszy. Z naszą pomocą stworzą Państwo mocowanie dla tkaniny, które nie będzie rzucało się w oczy.

Polecamy również nasze firany: gotowe, żakardowe, nowoczesne, gładkie, żakardowe, kuchenne, zazdrostki.