Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Firany Woalowe

2017-11-16
Firany Woalowe

          Dlatego najbezpieczniej zastosować sprawdzone i ponadczasowe firany woalowe, które nie tylko pasują niemalże do każdego stylu, wnętrza i pomieszczenia, ale nigdy nie wychodzą z mody, dodają lekkości, estetyki i przytulności, będąc przy tym swoistą dekoracją każdego okna i otoczenia, w którym się znajdują.

 • Odznaczają się białym/mlecznym kolorem i niezbyt dużą przejrzystością.

 • Mają splot włosowo-wątkowy i jest produkowany z włókien bawełnianych lub sztucznych, np. poliestrów albo ich mieszanki.

 • Generalnie znane są dwa rodzaje woalu: kreszowany oraz klasyczny. Ten pierwszy ma delikatnie miętą strukturę i nie wymaga prasowania. Gładki, klasyczny woal z kolei jest bardziej przepuszczalny, przez co daje wrażenie większej delikatności

 • Obie firany woalowe – gładkie i kreszowane – nie blokują dopływu światła słonecznego, a jednocześnie doskonale chronią nas przed wścibskim okiem sąsiadów

Odpowiednio je „traktując” mogą posłużyć nam na lata, a my podpowiemy Wam jak to zrobić.

Jak dbać o firany woalowe?

Dbamy o czystość mieszkania, ubrań i ciała, dlatego też nie możemy zapominać o rzeczach jakie nas otaczają. Tylko systematyczność, zachowywanie i przestrzeganie zasad pozwolą nam dłużej cieszyć się tym, co posiadamy.

Firany woalowe również powinny być „szanowane” , aby służyły nam jak najdłużej.

 

Podstawowe zasady dbania o woal :

 • Po pierwsze należy przed przystąpieniem do prania zajrzeć do instrukcji od producenta firan, gdyż w zależności od tego z czego dokładnie dany woal został wykonany – specyfika prania, czy prasowania może się nieco różnić od naszych wskazówek.

 • Przed praniem warto namoczyć je w chłodnej wodzie, można dodać odrobinę płynu do mycia naczyń, , aby „popracował” nad zabrudzaniami już w tej fazie.

 • Najlepiej prać je ręcznie albo przy użyciu specjalnego programu – pranie ręczne

 • Pranie powinno się odbywać tylko i wyłącznie w niskich temperaturach 30st.C, gdyż wyższe temperatury mogły by uszkodzić delikatną strukturę tkaniny.

 • Firanki woalowe (gładkie) zazwyczaj wymagają prasowania (pamiętajmy jednak, aby nie ustawiać temperatury wyższej niż 110 stopni).

 • Możemy je również spróbować powieść bezpośrednio po praniu, aby pod wpływem własnego ciężaru i wilgoci równomiernie się rozłożyły

 • i oczywiście pamiętajmy o niesfornych pazurkach naszych zwierzątek np. kotków: ale to już inna bajka jak powinniśmy je wychować, aby nie „zaczepiały” zwiewnego woalu, bo to nie skończy się z pewnością happy endem..:)

         Jak sami widzicie, nie jest to skomplikowane, dlatego warto pokusić się o tego typu dekorację okienną, tym bardziej, że możecie dobrać sobie rozmiar, sposób wykończenia i zawieszenia w konkretnych, potrzebnych Wam opcjach.

W naszej ofercie znajdziecie wszystko co potrzebne, aby szybko i sprawnie zamówić i cieszyć się woalową firaną na swoich oknach.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel