Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ZASŁONA -DEKORACJA WNĘTRZA

2018-01-02
ZASŁONA -DEKORACJA WNĘTRZA

Zasłona- kawałek materiału, a tak wiele możliwości !!!

Podpowiemy Wam jak możecie się nią bawić, w zależności od danego pomieszczenia i aktualnych potrzeb.

  • Po pierwsze tradycyjny sposób, czyli jako samodzielna dekoracja okienna w dzień i pełniąca również funkcję zasłaniającą, dodającą intymności wtedy, kiedy chcemy uciec od wzroku gapiów zza okna lub po prostu zapobiec wnikaniu promieni słonecznych do domu podczas upałów.

  • Zasłony mogą w niebywały sposób zmienić charakter pomieszczenia, stylu, zaznaczać pory roku (np. ciemne zimą, dodające klimatu przy kominku lub jasne - rozjaśniające pomieszczenie i zaznaczające ciepłą porę roku.

  • Po drugie zasłony coraz częściej znajdują zastosowanie jako pewnego rodzaju kotary przedzielające pomieszczenia , co pozwala na uniknięcie stawiania ścianek działowych w domu, biurze, szkole np. na sali gimnastycznej czy też w teatrze. W mieszkaniu może to być „ścianka zasłonowa” oddzielająca np. strefę wypoczynkową od kuchennej czy salonowej. Możliwości jest wiele, wystarczy tylko pomysł, bo realizacja tego typu jest dosyć prosta i nie musi być kosztowna.

Wystarczy zamontować do sufitu specjalna szynę sufitową i za pomocą żabki, lub innego wybranego systemu zawiesić zasłonę.

 

  • Po trzecie posiadacze zasłoni grubych i ciężkich, przypominających raczej kotary, mo wykorzystać je także dla ochrony przed zimnem przedostającym się do mieszkania przez nieszczelne, stare okna.

  • Podobnie, jeśli chodzi o drzwi. Bariera, którą stworzą, będzie skutecznie chronić nasze mieszkanie przed wychładzaniem i startami ciepła, do których dochodzi podczas każdego otwierania drzwi wejściowych.

  • Zasłony możemy wykorzystać również w roli niewielkich parawanów wyznaczających małe przebieralnie czy to w domu, czy też na działce. Zasłony do salonu to idealny sposób na zmianę wnętrza i odczarowanie przestrzeni nudnej i banalnej w nowoczesną i zaskakującą, a przede wszystkim na taką, w której będziemy skutecznie odpoczywać, uczyć się i pracować efektywnie.

pixel